„Sopel bramkostrzelny, czyli najdroższy transfer w historii piłki nożnej”

O przygodach małych detektywów Anakin i Omegi oraz ich dowódcy Czternastego czytałam w książce. Najdroższy banan świata, czyli kto wykradł grę z komputera. Książka była bardzo zabawna i wciągająca. Teraz w moje ręce trafiła kolejna część „Sopel bramkostrzelny, czyli najdroższy transfer w historii piłki nożnej”.

Mimo iż nie jestem fanem piłki nożnej, a moi chłopcy na razie bawią się nią jak dzieci, to jednak postanowiłam przeczytać kolejną historię detektywistyczną, przeznaczoną dla młodzieży. Bardzo lubię książki młodzieżowe, a szczególnie gdy jest jakaś tajemnica do rozwiązania.

Tym razem chodzi o Adama Soplińskiego. To najlepszy piłkarz reprezentacji, który ma być sprzedany do włoskiej drużyny. Wszystko jest na dobrej drodze i wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, jednak po meczu piłkarz nagle traci przytomność.  Trudna sprawa, gdyż podczas przerwy w okolicach szatni kręciło się sporo osób. Teoretycznie wszyscy chcą, aby doszło do transferu. Ale czy na pewno?

Świetnie napisana historia, gdzie tak, jak każde dziecko główni bohaterowie mają mnóstwo pytań, których nie powstydziłby się żaden detektyw. Piłkarska afera jest bardzo wciągająca, a dzieci podchodzą do sprawy na poważnie. Czytając książkę można uśmiać się do łez.

Polecam książkę dla wszystkich, dorosłych, jak i dzieci, bo jest co czytać i z czego się śmiać.

Comments

  1. donna

    Ta książka myślę, że spodobałaby się synkowi mojej koleżanki, od małego jest fanem piłki nożnej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *