KSIĄŻECZKI Z ZADANIAMI DLA MAŁEGO PRZYRODNIKA I OGRODNIKA. EGMONT EDUKACYJNY

Przyroda obudziła się do życia, jest pięknie, a będzie jeszcze lepiej. My z dziećmi sialiśmy roślinki, będą obserwowali ich wzrost. Chłopcy zainteresowali się tematyką przyrody, dlatego też wykorzystaliśmy nowości od Wydawnictwa Egmont odnoszące się właśnie do tego zagadnienia.

„Odkrywcy przyrody. 

Zeszyt z zadaniami i naklejkami” 

To dwudziestoczterostronicowy zeszyt zawierający naklejki, jest wspaniale. Znajdziemy w nim sporą dawkę ciekawostek o leśnych roślinach i zwierzętach. Książeczka może zostać spersonalizowana, co jest bardzo ważne dla dzieci. Po publikacji oprowadzą nas jeż Julek, lis Leszek, kos Kostek oraz zając Karol. Prócz informacji w książce znajdują się zadania do rozwiązania, pomagające utrwalić zdobytą wiedzę. Dziecko będzie mogło rysować, szukać drogi w labiryncie, ćwiczyć spostrzegawczość, przygotować samodzielnie ciasteczka dla ptaków. Naklejki są zaopatrzone w numery stron, dzięki czemu nie będzie problemu z odpowiednim wyborem naklejki. Na końcu w ramach uznania znajduje się dyplom.

„Mój pierwszy ogródek. 

Zeszyt z zadaniami i naklejkami”

Książka, która można spersonalizować. Zawiera duże, piękne ilustracje, proste i konkretne polecenia. Dziecko musi dorysować brakujące elementy, przerysowywać obrazek wykorzystując siatkę, pokonać labirynt. Oczywiście i tu znajdziemy całe mnóstwo naklejek.

Jak wspominałam, ostatnio sialiśmy roślinki, a ta książeczka pomaga wyjaśnić zasady, którymi rządzi się ogródek.

„Jak zostać ogrodnikiem. 

Zeszyt z zadaniami i naklejkami” 

Ta książka jest bardziej rozbudowana niż poprzednie. Opowiada o uprawie roślin w sposób bardzo przystępny i uporządkowany.

Po książce oprowadza rodzeństwo Róża i Jurek. Przyjechali oni w odwiedziny do swojej babci, a ona jest posiadaczką wspaniałego ogrodu. Zadań do wykonania typu labirynty itp. tutaj nie będzie, ale znajdziemy wiedze praktyczną i pomysły np. na to jak zrobić głowę z rzeżuchy, wyhodować bazylię, założyć grządkę warzywną i wiele innych. Dziecko dowie się jak wybudować hotel dla pszczół. W zeszłym tygodniu nawet instalowaliśmy domek dla owadów, więc informacje książkowe poparliśmy praktyką. Oczywiście znajdą się też naklejki, tak ulubione przez dzieci.

„Dzień z przyrodą. 

101 zadań inspirowanych naturą”

To gruba książka zawierająca całe mnóstwo zadań i sporo kreatywnych propozycji do wykonania. Dziecko nauczy się budować ptasie gniazdo, przygotuje owadowe maski, zrobi dekoracyjne chorągiewki, pozna przyrodę nocą, będzie mogło rysować, malować, wycinać i przyklejać.

Powyższe książki to naprawdę spora dawka wiedzy o przyrodzie, którą przedstawiono w sposób lekki i przyjemny. Bogato ilustrowane zachęcają do sięgnięcia po nie. To publikacje łączące naukę z zabawą.

Polecamy bardzo, bardzo gorąco!

Książki przyrodnicze znajdziecie na stronie

 Wydawnictwa Egmont.

Comments

  1. Donna

    Super, że w książeczkach są też kreatywne i pomysłowe zadania. I do tego są tak kolorowe, dzieciaki takie lubią najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *