KREATYWNE KSIĄŻECZKI OD WYDAWNICTWA EGMONT: BING ORAZ MASZA I NIEDŹWIEDŹ

Zawsze staram się, aby moi synowie rozwiązywali łamigłówki, kolorowali, wyklejali i robili różne, twórcze rzeczy. Bardzo lubimy książeczki dające takie możliwości. W tym poście chciałam napisać o kolejnych genialnych pozycjach od Wydawnictwa Egmont.

 • „Bing. 100 naklejek”
 • „Bing na tropie”
 • „Masza i Niedźwiedź. Szalone szablony”
 • „Masza i Niedźwiedź. Mozaiki do wyklejania i kolorowania”

„Bing. 100 naklejek”

Bing to uwielbiany przez maluchy czarny króliczek. Tym razem w naszym posiadaniu znalazł się kreatywny zeszyt zawierający całe mnóstwo łamigłówek i ciekawych zadań wymagających kolorowania, dorysowywania brakujących elementów, rysowania po śladzie, labirynty, zadań wymagających spostrzegawczości, gdzie trzeba wykorzystać naklejki.

Zeszyt ten pozwala dziecku ćwiczyć pamięć, rozwija koncentrację, spostrzegawczość oraz koordynację oko-ręka, wpływa na motorykę małą, rozwija umiejętność liczenia, rozpoznawania kształtów i kolorów.

„Bing na tropie”

W tej książeczce znajduje się mnóstwo ilustracji, gdzie dziecko musi znaleźć na nich określone rzeczy, występujące pojedynczo lub po kilka. To wspaniały sposób na ćwiczenie spostrzegawczości koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz motoryki małej. Również i tu dziecko uczy się liczyć, rozróżniać kształty i kolory.

„Masza i Niedźwiedź. Szalone szablony”

Książeczka do okładki ma dołączony arkusz z szablonami do wypchnięcia. Szablony wykorzystuje się w  określonych miejscach, rysuje się i maluje. W książce tej dziecko jest pobudzane do własnej aktywności. Pozycja ta pozwala rozwijać umiejętność skupienia się, motorykę małą, wyobraźnię oraz pomysłowość.

 „Masza i Niedźwiedź. Mozaiki do wyklejania i kolorowania”

Mozaiki do wyklejania i kolorowania to wspaniałe, geometryczne obrazy o różnym poziomie trudności, które można kolorować kredkami lub flamastrami, wyklejać za pomocą dołączonych do książki, ponumerowanych naklejek albo ozdabiać plasteliną, papierem kolorowym czy kulkami z krepiny.

Powyższe książeczki stanowią świetny sposób na spędzenie czasu dla każdego dziecka.

Comments

 1. Adrasteja

  Takie książki są idealne dla dzieci 🙂
  Bardzo pobudzają wyobraźnię oraz kreatywność i sprawiają, że zdolności manualne z każdym kolejnym krokiem są, co raz lepsze.
  Pięknie wykonane książeczki 🙂

 2. Bielecki.es

  Takie propozycje to jeszcze nie dla mnie z racji nie posiadania jeszcze własnych dzieciaków, ale mam wiele planszówek z Egmont, polecam z czystym sumieniem na towarzyskie imprezy i spotkania bez względu na wiek uczestników 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *