„Brune” Wydawnictwo Dwie Siostry

Każde dziecko jest wyjątkowe i każde chce być postrzegane, jako niezwykłe, marzy o tym, by zostać superbohaterem. Ale czy jest to możliwe? Można się nauczyć tej profesji? A może gdzieś kształcą superbohaterów?

Dziś o tym w książce Brune. Nasz bohater był całkiem zwyczajnym chłopcem, znajdującym się w niełatwej sytuacji życiowej – przeprowadzka, śmierć dziadka. Żałobę przeżywał bardzo spokojnie, po prostu czuł się dziwnie. Trudniejsze były relacje z kolegami, z sąsiedztwa, którzy mu dokuczali i przysparzali jemy i jego przyjacielowi Alte sporych kłopotów. Niestety, nie było możliwości odegrania się na nich. Tak było do pewnej bardzo dziwnej nocy, kiedy Rune stał się Brune – superbohaterem. Chłopiec miał brązowy kostium, w którym nikt nie mógł go rozpoznać, wiaderko farby i pędzel, dzięki któremu mógł robić psikusy łobuzom. Jednak nie to było tej nocy najdziwniejsze. Rune spotkał swojego dziadka! Mimo iż wiedział, że ten nie żyje, nie wystraszył się go, a wręcz przeciwnie – ucieszył się. Mógł z nim rozmawiać, a rozmowy te pomogły bardzo chłopcu w realizacji planu. Planu, który wywołał ogromne zamieszanie i całkowicie zmienił życie bohaterów tej książki.

Ta książka, mimo iż niezbyt obszerna, jest bardzo mądra, opowiada o rodzinie, przyjaźni i przeżywaniu żałoby, o której wolimy nie myśleć i nie mówić. Często dzieci odcinamy od tematu, nie chcąc ich zasmucać. Nie da się tak, bo kiedyś nadchodzi taki moment, że musimy pożegnać kogoś bliskiego.

Książka przedstawia dziecięcy sposób radzenia sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Oczywiście, nie jest to lektura wyłącznie na czas żałoby, to historia dla każdego, kto lubi mądre książki.

https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-brune.html?psearch[prodkey]=brune

Comments

  1. włóczykijka

    Książka wydaje się być niezwykle wartościową lekturą i poruszać temat, który dla najmłodszych faktycznie jest często wyjątkowo trudny. Myślę, że tytuł warty zapamiętania, jak zresztą wiele innych od tego wydawnictwa 🙂

  2. Gosia Ostrowska

    To inba ksiazka niż te które do tej pory czytaliśmy. Książka przedstawia w lagodny dla dziecka sposób radzenia sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Moj wrażliwiec z ciekawością jej słuchał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *