Dieta interwałowa Jak żyć długo i pozostać szczupłym i zdrowym. Poradnik zdrowie

Jak to się mówi ”W zdrowym ciele zdrowy duch”. Mądrość ludowa, ale jakże prawdziwa. Jakiś czas temu dowiedziałam się o diecie interwałowej. Pozwala ona żyć dłużej w pełnym zdrowi, dzięki specjalnym ćwiczeniom i właściwemu sposobowi odżywiania się, gdzie podstawą są produkty roślinne. Stosując takie działania uruchamiamy siły samoleczące organizm. Co istotne dla wielu z nas pozwala pozbyć się nadwagi, zgagi i zaparć. Stosując ćwiczenia wg metody Leibscher & Bracht można złagodzić, a nawet pozbyć się problemów bólowych. Dieta interwałowa jest wprost idealna u osób zmagających się z problemem cukrzycy, nadciśnienia, chorobami układu krążenia, demencji starczej i chorobami immunologicznymi. Ponadto uwalnia energię życiową i odmładza organizm.

W książce znajdziemy informacje o samej diecie interwałowej, rodzajach postu, zasadach odżywiania i ruchu. Czytelnik pozna rolę jelita cienkiego, różnice między dietą roślinną i mięsną. Znajdziemy tu zestaw ćwiczeń oraz przepisy kulinarne na 14 dni i wiele innych bardzo interesujących i przydatnych informacji.

Książka ta uzmysłowiła mi, że aby wszystkie wartości odżywcze dotarły do wszystkich komórek organizmu potrzebny jest ruch, odpowiednio dobrane ćwiczenia. Bardzo zachęcająca i budująca jest informacja o działaniu hamującym diety względem procesów zapalnych, niszczących procesów biochemicznych. Niesamowite jest, że usprawnia przekształcenie zbędnego, zniszczonego białka w aminokwasy, stanowiące materiał budulcowy organizmu. Hitem dla mnie stanowi fakt, że dieta ta potrafi powstrzymać przyrost komórek nowotworowych.

Uważam, że to bardzo mądra i pouczająca książka, która dostarczy całe mnóstwo informacji, porad i wskazówek zdrowego i efektywnego życia.

 

Tutaj kupisz

Comments

 1. Ala

  Słyszałam o diecie interwałowej, ale nigdy nie wczytywałam się jakoś bardziej w tą tematykę. Książki nie znam, brzmi ciekawie. 🙂

 2. Styl Doroty

  Bardzo fajna książka, ja czasami robię oczyszczanie organizmu, ale jestem chuda z natury, ale dbam o to co jem. Od 2 lat jestem wegetarianką, bo nie mogę znieść tego jak zwierzęta cierpią podczas takiej masowej produkcji. Dlatego stawiam na zdrowe odżywianie

 3. donna

  O tej diecie nie słyszałam jeszcze, dlatego z chęcią przeczytam tą książkę 🙂 Mam sporo takich książek o zdrowym odżywianiu, więc tą też koniecznie muszę mięć w swojej biblioteczce.

 4. Tenebris

  Wiele razy słyszałam o tej diecie, ale raczej nie będę jej próbować (jak jestem głodna, to muszę zjeść i tyle). Z chęcią bym przeczytała tę książkę dla poszerzenia swoich horyzontów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *