Poka i Mika od wydawnictwa Dwie Siostry

Dzisiejsze książeczki należą do znanej seria o malutkiej Minie i dużym Poce. To dwójka owadów – tata i córka. Historie idealne dla młodszych i starszych przedszkolaków, gdzie poruszane są sytuacje z codziennego życia. To krótkie i proste opowieści, gdzie najistotniejszy jest przekaz.

„Poka i Mina. Piłka nożna” porusza temat stereotypów, marzeń, zwraca uwagę na fakt, że wytrwałość jest kluczem do sukcesów.

Mina chce grać w piłkę nożną, jednak jest to sport dla chłopców, o czym mówi Poka. Dziewczynka nie przejmuje się tym jednak i po prostu mówi: „No i co z tego?”. Mina jest zdeterminowana, pomimo dużych wymagań ze strony trenera oraz kpin ze strony chłopców ona jednak się nie poddaje i wytrwale dąży do celu. Dzięki uporowi i systematyczności udowadnia wszystkim, że jest dobra w grze w piłkę nożną, mimo iż jest dziewczynką. To nie ma znaczenia.

,Poka i Mina. W muzeum” opowiada o odwiedzinach w muzeum. Mina postanawia pójść sama do łazienki, muzeum jest jednak duże i wracając gubi drogę. Zaczynają nią targać emocje strachu i rozpaczy, zauważa jednak małą pchełkę, która również się zgubiła i płacze. Sprawia to, że dziewczynka mobilizuje się do działania i pomocy w odnalezienia drogi. Pomaga pchełce i odnajduje Poke. Ta historia mówi o samodzielności, decyzyjności, opanowaniu emocji.

Jestem zauroczona książkami, mają niesamowity przekaz, zrozumiały i przystępny dla młodego człowieka. Idealnie nadają się do nauki samodzielnego czytania.

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *