Wszechmrok – recenzja

Mimo iż już ze mnie bardzo dorosła baba, to z ogromną chęcią sięgam po książki dla młodzieży. Lubię poczytać coś lżejszego i przyjemnego, bez problemów świata dorosłych. Taka literatura pozwala mi oderwać się od szarej rzeczywistości, poczuć beztroskę. Takie książki potrafią odstresować i nabrać luzu. Dzisiaj o bardzo interesującej powieści, którą można czytać jednym tchem.

Niedawno w moje ręce wpadła książka „Wszechmrok”. Tytuł od razu mnie zaintrygował. To historia pełna magii i niezwykłych istot, łączy świat rzeczywisty z elementami fantastycznymi i mitologią.

Akcja rozpoczyna się, gdy w Nieodkrytych Królestwach wybija północ. Jego mieszkańcy długo czekali z wielkim napięciem na ten moment. W tym czasie miał bowiem z popiołów powstać feniks, co zagwarantowałoby istnienie magii na świecie. Niestety, zamiast niego w powietrze wzbija się harpia Morga, która chce posiąść magię wszystkich krain. Jedyną osobą, która może ją powstrzymać jest jedenastoletnia dziewczynka o imieniu Plamka oraz marudna małpka Bartolomeo.

Plamka postrzegana jest jako mało rozgarnięta i lekko ograniczona umysłowo. To sprawia, że ona sama nie wierzy w siebie i swoje umiejętności. W czasie historii zmienia się, rozkwita i nabiera pewności siebie. Dziewczynka musi podjąć działania ratujące jej krainę. Wszystko zależy od niej. Czy da sobie radę?

Książka pełna magii, bajkowa, gdzie bohaterowie odznaczają się cechami typowo ludzkimi, nawet małpka przypomina bardzo mądrego człowieka, który wiele przeżył i ma sporo rad do udzielenia. Historia pełna niebezpiecznych przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Nie będziemy się nudzić, a każde dziecko zatopi się w tą opowieść bez reszty.

Tutaj kupisz

Comments

  1. Aleksandra Załęska

    Też od czasu do czasu lubię przeczytać książki dla młodzieży 🙂 a ta zapowiada się ciekawie 🙂

  2. Kat

    Twoja recenzja zdecydowanie zachęciła mnie do sięgnięcia po tę książkę, chociaż również nie jestem już grupą docelową! Uwielbiam, kiedy w książkach dla młodzieży pojawia się odrobina fantastyki i magii 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *