Zgrana PARA – Wielkie umysły myślą podobnie! – Gra dla całej rodziny od ALEXANDER

Wiecie jak bardzo uwielbiamy gry i jak są one rozwijające, wzmacniające więzi rodzinne, dlatego też, gdy miałam okazję poznania czegoś interesującego i godnego uwagi, nie wahałam się ani chwilę. Tak właśnie trafiłam na grę ZGRANA PARA.

„Wielkie umysły myślą podobnie! Dobierz się w parę z osobą, która jest taka świetna jak Ty i rozegraj mistrzowski pojedynek. Pokażcie innym, że znacie się najlepiej, jeśli potraficie czytać sobie w myślach, to „Zgrana Para” jest idealną rozgrywką dla Was!”

W  środku opakowania znajdujemy:

  • Karty obstawiania – 96 szt.
  • Karty obrazków – 124 szt.
  • Plansza
  • Klepsydra
  • Instrukcja

Jak wygląda gra?

Zgrana para” to gra planszowa dla 2, 4, 6 lub 8 osób. Dobieramy się w pary, gdzie każda para zdobywa pchełki w sytuacji użycia karty z tym samym przymiotnikiem opisującym obrazek. Wygrywa para z największa ilością pchełek.

Można grać w 3 osoby, wówczas jedna osoba jest obserwatorem i dopinguje parę prowadzącą rozgrywkę.

Można także grać w dwie osoby, wtedy jest jedna drużyna wspólnie zbierająca pchełki.

Przebieg gry:

Należy rozłożyć planszę, postawić klepsydrę i położyć karty z obrazkami na środku, tak by każdy mógł je widzieć. Na polu Runda 1 każda z drużyn kładzie po dwie pchełki. Pary dzielą się po równo kartami, a każda z nich ma jeden kolor kart obstawiania. Każdy z drużyny powinien mieć te same przymiotniki. Jedna osoba odkrywa kartę zawierającą obrazki i kładzie ją na środku, ustawia klepsydrę odmierzającą czas. W sytuacji, kiedy kolejna karta pod tą, którą odkryjemy z obrazkiem, ma wesołą minkę, to  każdy gracz wybiera spośród swoich kart te przymiotniki, najtrafniej odpowiadające odkrytemu obrazkowi. Gdy kolejna karta ma smutną minkę należy wybrać przymiotniki najmniej odpowiadają obrazkowi.

W momencie zgodności przymiotników w drużynie – zdobywa się jeden punkt – jedną pchełkę. Zabiera się ją z planszy, jeśli oba przymiotniki pasują – dwie pchełki. Pozostałe pchełki trafiają na pole PULA. Można o nie grać podczas ostatniej rundy finałowej. Jeżeli drużyna przekroczy czas wówczas traci obie pchełki.

W kolejnej rundzie gracze kładą swoje pchełki na polu nr 2, reszta gry przebiega tak samo.

Gra w dwie osoby:

Należy dokonać wyboru jednego koloru kart. Dobieramy 10 pchełek. Jeśli wybrane przymiotniki są zgodne otrzymuje się kolejne pchełki. W przypadku niezgodnych należy oddać do „banku” aż 3.
Po każdej rundzie trzeba odłożyć używane karty. Jeżeli karty danego kolory skończą się, należy wziąć te z kolejnego.

Zabawa jest intuicyjna, emocjonująca oraz wciągająca, dająca gwarancję mnogości niepowtarzalnych partii. To wspaniała gra, która umili czas zarówno w słoneczne dni, jak i podczas deszczowej pogody.

Grę kupicie → tutaj

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *