LODY WE WSZYSTKICH SMAKACH – RECENZJA

Dzieciom warto czytać, a gdy same tylko zdobędą tą umiejętność dobrze,  aby samodzielnie zaczęły poznawać książki. ,,Lody we wszystkich smakach” to przedziwna i niesamowita książka, zawierająca niewiele treści, praktycznie  po jednym zdaniu na każdej stronie, ale to nie byle jakie zdania. Są to marzenia chłopca i dziewczynki – Oskara i Oli, którzy mieszkają w odmiennych miejscach i okolicy, ale oboje marzą. Być morze nawet nie liczą, że się cokolwiek spełni, ale mając nieograniczoną wyobraźnię dziecięcą chcą być, np. olbrzymką, zatrzymać czas, przechodzić przez ściany, czy wiedzieć co myślą inni.

Bohaterowie mają jednak jedno wspólne marzenie, mające się szansę się spełnić. Najpiękniejsze bowiem w pragnieniu czegoś jest to, że czasami chcielibyśmy mieć coś naprawdę spektakularnego, ale bardzo często to, na co naprawdę liczymy, jest w zasięgu ręki!

,,Lody we wszystkich smakach” to picturebook może być pomocny w inicjowaniu rozmowy na temat dziecięcych marzeń. Pozwoli uruchomić wyobraźnię i zacząć wierzyć, że wszystko jest możliwe.

Ilustracje proste, kolorowe, kontrastowe skłonią dziecko  do zobrazowania własnych pragnień i marzeń. Moi chłopcy chcieliby zostać policjantem i strażakiem, mieć dinozaura i wóz policyjny. Nie odbieram im tych marzeń, bo może któreś z tych, czy innych spełnią im się w przyszłości.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-lody_we_wszystkich_smakach.html

Comments

  1. Marlena H.

    Uwielbiam picturebooki. Ta również wpadka mi w oko. Myślę, że moje dzieci również byłyby nimi zainteresowane. Chłopcy bardzo lubią przewagę ilustracji w książkach.

  2. donna

    Tego typu książeczki są świetne właśnie na pobudzenie wyobraźni 🙂 Warto dzieciakom czytać, nawet jak jest mało tekstu. Tej książeczki jeszcze nie znam, ale tytuł przyciąga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *