Miotła i Ptak – cudowna książka

Dzisiaj chcę Wam napisać o książce, gdzie dobre serce jest nagradzane. To historia o miotle, która obecnie żyje w typowym blokowisku, bez jednego drzewka. Tęskni za czasami na wsi, kiedy było słychać śpiew ptaków. Pewnego dnia na jej podwórko przylatuje ptaszek, którego chce zatrzymać. Jednak stworzonko nie ma gdzie mieszkać, potrzebuje drzewa. Miotła podejmuje się wyzwania odnalezienia ptaszkowi takiego miejsca i mimo, że jest przeganiana z różnych miejsc, krytykowana i nawet poniżana, nie poddaje się. Okazuje się, że nadchodzi jesień i ptaszek musi odlecieć do ciepłych krajów, a miotła za swoje poświęcenie nie otrzymuje nagrody. Zmęczona i zniszczona zostaje wyrzucona na śmietnik przez dozorcę. Strasznie zrobiło mi się żal wówczas miotły. Na całe szczęście pojawiają się czarownice, które opowiadają dzieciom bajki i dzięki ich inicjatywie miotła zostaje schowana, a gdy nadchodzi zima, stanowi podporę dla bałwana. Wiosną dzieje się niemalże cud, gdyż miotła puszcza korzenie, pojawiają się listki, wyrasta drzewo. Wracający ptaszek ma wreszcie dom. Cieszą się wszyscy, nawet Ci, którzy wcześniej źle traktowali miotłę.

To piękna i poruszająca opowieść, pełna rymowanek, mądra i pouczająca. Ukazująca prawdziwą bezinteresowność i dobre serce, za które spotyka nagroda i szczęście. Wiem, życie nie zawsze jest tak proste i sprawiedliwe, ale myślę, że warto uczyć dzieci takich wartości jak przyjaźń, dobroć, szczerość, oddanie, uczciwość i wiele innych. Jeżeli dzieci nauczymy, że warto być dobrym człowiekiem, to tylko zaowocuje na przyszłość.

Książeczka nie jest wielkich rozmiarów, wydana w twardej okładce i cudnie ilustrowana. Piękne, proste ilustracje, przemawiające do czytelnika uzupełniają tekst.

 

 

Tutaj kupisz

Comments

  1. Marta

    Pierwsze słyszę, ale książeczka idealnie nadaje się do naszej dziecięcej biblioteczki. Jak tylko gdzieś mi wpadnie w ręce – będzie moja 🙂

  2. august

    Wanda Chotomska to legenda bajek dla dzieci. Mama czytała mi ją jak byłem dzieckiem. Historia o miotle mnie zaciekawiła. Chętnie ją przeczytam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *