Gra edukacyjna Gotowanie od Kapitan Nauka – recenzja

Gry to bardzo rozwijający element zabawy, dlatego uważam, że w każdym domu powinno być ich jak najwięcej. Ponadto, to szansa na wspólne spędzenie czasu z naszymi dziećmi. Dzisiaj chcę opowiedzieć o fantastycznej grze, która prócz dostarczenia rozrywki uczy koncentracji, ćwiczy pamięć, spostrzegawczość.
 
Dzieci bardzo lubią pomagać rodzicom podczas codziennych czynności domowych. Gdy zobaczyłam grę edukacyjną Kapitana Nauki pt. Gotowanie, wiedziałam, że ta tematyka idealnie przypadnie do gustu moim dzieciom, a także dostarczy im kolejnych atrakcyjnych materiałów do nauki poprzez zabawę.
Całość gry mieści się w wygodnym, zamykanym od góry pudełku. Znajdziemy tam cztery talerze z potrawami (pizza, zupa, śniadanie, sałatka owocowa), cztery dwustronne karty z napisami w języku polskim i angielskim (z jednej strony lista składników potrzebnych do przygotowania potrawy, z drugiej strony lista zakupów) oraz 36 żetonów. Wszystkie elementy są wykonane z twardego, lakierowanego kartonu, są bardzo wytrzymałe. Dołączona instrukcja zawiera 12 wariantów gry. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-7 lat, czas zabawy zajmuje ok. 10-20 minut.  
  
 
Na początku nie wyjaśniałam dzieciom reguł gry, samodzielnie i intuicyjnie dobierali składniki do talerzy, bawili się, że zjadają poszczególne składniki, karmili zabawki. Następnie pokazałam im listy zakupów i wyjaśniłam zasady gry.
 
Mamy możliwość aż 12 propozycji zabaw. W jedną można bawić się
w pojedynkę, a pozostałe są przeznaczone dla dwóch, a nawet czterech osób. Każdy opis gry poprzedza informacja o tym, których elementów będziemy używać: list potraw czy list składników oraz 24 czy 36 żetonów.
Poszczególne propozycje mają różny stopień trudności:
od najprostszego dopasowywania odwróconych obrazkiem do góry żetonów do listy składników potraw w jak najkrótszym czasie poprzez warianty bingo, po zapamiętanie składników wylosowanej potrawy, które należy zebrać je bez podglądania listy składników.
Ostatnie trzy z wymienionych wariantów to warianty angielskie, gdzie kładzie się nacisk na zapamiętywanie i powtarzanie angielskich nazw produktów. Ze strony Kapitana Nauki można ściągnąć plik z wymową wszystkich 42 słówek, które pojawiają się w grze.

Comments

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *