Opera na trzy śmierci – recenzja

Książka od Wydawnictwa Znak „Opera na trzy śmierci” przedstawia powojenną Warszawę. Główna postać o imieniu Gusta jest początkującą śpiewaczką, która poszukuje swego miejsca na ziemi. Pobiera lekcje śpiewu, jednak nie czując możliwości rozwoju, postanawia udać się w tourne. Wydawać by się mogło, że wszystko przebiegnie prawidłowo, a jednak tak się nie dzieje…

A co się stało?

W tajemniczych okolicznościach zaczynają umierać śpiewaczki podróżujące wraz z naszą bohaterką. Gusta zaczyna mieć wątpliwości, zastanawia się czy to tylko zwykły zbieg okoliczności, czy może to ma cos wspólnego z nią? Czy Gusta odnajdzie miłość? Kto okaże się mordercą? Jak przebiegnie dalsza część podróży? Czy bohaterka wyjdzie z tego bez szwanku? O co tak naprawdę chodzi w tym wszystkim?

To nie wszystkie pytania jakie zrodzą się Wam podczas czytania.

Książkę czyta się na prawdę lekko, dobrze i przyjemnie. Akcja rozwija się powoli, ale pojawiają się coraz to nowe wątki. Pozycja literacka należąca do gatunku obyczajowego z motywem kryminalnym.

Jak dla mnie bardzo przyjemna książka, ukazująca powojenną rzeczywistość. Idealna dla uprzyjemnienia chwil.

Tu możecie kupić!!!!

O Autorce

Sylwia Stano – kulturoznawczyni, pisarka, promotorka czytelnictwa, absolwentka I edycji Szkoły Ekopoetyki w Instytucie Reportażu. Pisze m.in. dla „Przekroju” i „Pisma”. Założycielka firmy Bibliocreatio, (współ)autorka książek Oto jest KaśkaAda, to wypada! (z Zofią Karaszewską) Całe szczęście jestem kobietą (z Romą Gąsiorowską).

Jest wnuczką śpiewaczki operowej Niny Stano, której postać zainspirowała ją do stworzenia powieściowej Gusty Star.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *