Najlepsze gry od Alexander, czyli jak spędzić wspólnie czas z rodziną i przyjaciółmi

Święta, czas spędzany z rodziną, przyjaciółmi, wkrótce niecodzienny Sylwester, nadchodzą ferie. Do pozostania w domu również przyczyni się zarządzona kwarantanna narodowa. Co robić podczas tego czasu? Żeby nam się nie nudziło, a było wesoło, przyjemnie i pożytecznie warto sięgnąć po gry rodzinne. Z ofertą przychodzi do nas Alexander. Dzisiaj kilka gier, które nam przypadły do gustu, mam nadzieję, że i Wam się spodobają.

Gadka Szmatka to gra słowna, polegająca na stworzeniu jak najdłuższego zdania ze słów zaczynających się na jedną, wcześniej wylosowaną literę. Dodatkowo jest również określony temat. Powstają naprawdę niesamowite historie :D, czasem aż prosi się o słowotwórstwo. Nie jest to prosta sprawa, wymaga myślenia, znajomości słów.

Moi synowie ciągle się we wszystkim ścigają więc gra, gdzie można współzawodniczyć okazała się dla nich strzałem w dziesiątkę. Kwaki Rozrabiaki pozwalają samodzielnie decydować, na które pole się przesunie, rzut dwoma kostkami daje możliwość wyboru korzystniejszego ruchu. Droga każdego będzie inna, najważniejsze to, aby jako najszybciej dojść do mamy, która czeka na swoje kaczątka na końcu planszy. Pod koniec mama też się rusza, skacze między jeziorami, ten, kto pierwszy dojdzie do mamy wygrywa. Gra wymaga logicznego myślenia, analizy i spostrzegawczości. To świetna propozycja dla całej rodziny. My bawiliśmy się super!

Papier? Kamień? Nożyce? Znacie? Znacie na pewno J. Tym razem gra planszowa w powiązaniu z kartami. Tutaj liczy się refleks i spostrzegawczość. Kto pierwszy wyrzuci odpowiednią kartę, ten posuwa się na przód po planszy. Zasada jest jedna: Myszka boi się Kotka, Kotek Słonia, a Słoń Myszki. Wygrywa ten, kto jest najszybszy i szybko kojarzy. Gra wzbudzająca emocje i powodująca hałas J.

Dekoder to gra dla starszych dzieci. Tutaj trzeba myśleć i szybko odczytywać to, co znajduje się na planszy, by nie popełnić błędu. Należy ułożyć niepowtarzalny szyfr, gdzie żadne kolor, ani cyfra nie mogą się powtarzać w rzędzie czy kolumnie. Poszczególne kafelki układa się na planszy, zdobywając punkty. Im szybciej zrealizuje się zadanie i złamie szyfr, tym prędzej się wygrywa. To bardzo interesująca gra, szczególnie przydatna w ćwiczeniu kodowania. Nie powiem, że było łatwo, ale grało się ekstra!

 

Comments

  1. Donna

    Jeszcze nie znam tych gier. Sama lubię takie wersje gier na refleks i spostrzegawczość 🙂 dużo zabawy zawsze jest przy tym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *